Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


Mehmet Demir vefat etmiştir ailesine sabır yakınlarına başsağlığı dileriz.


Önümüzdeki hafta Yıldırım oğlu Mert Birinci evlenecektir tüm hemşerilerimizi düğüne bekleriz.


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8564   5,8670
EURO 6,5172   6,5289
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 14
Dün: 37
Toplam: 3697
KISITLI İMKAN VE İNSANLA 3000 AĞAÇ DİKİLDİ

Herkesin bildiği gibi bizim köyümüz de zamanında çok göç vermiş, şimdilerde büyük şehirlerde çocuklarımız  evlenip aile kuruyorlar, köyle bağları bir şekilde devam ediyor, işte bizim görevimiz burada başlıyor.
Baba, çocuk, torun hep beraber el ele verip ata yurdu olan köyümüzü köyde yaşayanlarla birlikte tamamen yok olmaktan kurtarmaktır eminim bunun için her ferdin yapacağı bir şeyler muhakka vardır. Mesela yol boy 300 fidan dikildi. Hemen ardından su deposunun devamına, Çaşak Yusuf dedeye, eski sığır areği dediğimiz yere ve kış düştüye 3000 adet agaç dikildi. Ağaçlar muhtar ve bazı arkadaşlarımızın gayretleri ile ücretsiz temin edildi. Mademki köyümüz için bukadar ağaç temin edilmiş bizde gidelim katkımız olsun bir ağacın ucundan tutalım,ya da gidecek zamanım yok maddi yardımda bulunayım yapılanlara merhem olsun dememiz gerekirdi. Köy dışında kaç tane külahlı yaşıyor hesap etmedim ama yardım için köye giden 17 kişinin kat kat üstündedir.Vidio ları izlediyseniz köyden katılanlar asılişi yapanlar bakın kimler yaşlarını düşünün ortalama 60 ın üzerinde Kara İriza(Rıza),Dıngıl Alinin Hoca(Mehmet Görür)Küçük  Satının Hüseyin,Cümbül, Kücü Satılmış, Memo n Adil, Ferzi emminin Halil, Şaban gilin Arap Yusuf, Kamil, Satılmış,Muzaffer,Kemal,Hasan,Duranın Ali,Hoydan karının Arap ve Halil,Cöttüm ün Mehmet,İzzet in Haydar,Boşkese  gilin Devrim, Muhtar Hıdır, kardeş Nesimi gördüğüm kadarı ile yemek ve çay konularında destek veren muhtarın eşi Elif Demirbaş.İsmini yazmadıklarım varsa özür diliyorum.
Ağaç dikmek için dışarı dan gelenler.
Galip Coşkun,Seyhan Coşkun,Ergül Kulaksız,Erhan Kulaksız,Hüseyin Coşkun,Sadık Kulaksız,Ali Osman Ersoy,Sefa İpekci,Hasan İpek,Mehmet Kulaksız,Veli Kulaksız,Anıl Kulaksız,Hasan Kulaksız, Hasan Kulaksızın bir arkadaşı,Hasret Kukaksız,Gülşen Kulaksız,Zübeyde Kulaksız,Satılmış kulaksız.
Biz bu kadarmıyız .
EditörOkunma Sayısı: 428


18.207.240.35
  Murat Yakta

Köyümüz çok kurak böyle girişimler bir nebze yeşilendirecek köyümüzü daha güzel hale getirecek.

  Cemile Yakın

Dernek yönetiminin duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim.

DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top